Starostovia sabotéri

Autor: Natália Blahová | 20.5.2011 o 13:03 | Karma článku: 19,46 | Prečítané:  2941x

Predstavitelia ZMOSU sa nechali počuť, že svoje frustrácie si v najbližšej dobe mienia vybíjať na občanoch, ktorí im dali dôveru v komunálnych voľbách. Stalo sa totiž to, čo sa predtým ešte nestalo. Poslanci SaS im siahli na platy a ustanovili strop, za ktorý už nemôžu ísť.

Návrh si získal všeobecnú podporu a Národná rada ho schválila.

Bolo totiž nemysliteľné, aby starostovia niektorých malých obcí plytvali financiami určenými na zušľachťovanie a rozvoj obce a na pomoc občanom. Neraz sa stalo, že na plat starostu a na chod obecného úradu a zastupiteľstva bola použitá takmer celá táto suma. Čo a ako chcel potom starosta riešiť s prázdnou kasou je skutočne záhadou.

Nerozprávame o nejakej tej stovke eur. Rozprávame o tom, že starosta či primátor mal možnosť vyrúbiť si prostredníctvom zastupiteľstva plat vyšší ako 8.000 eur.

Porovnávajme porovnateľné.
Porovnajme si výplatu starostu, ktorý má na starosti potreby stotisíc občanov a mohol mať doteraz príjem až 8.000 eur.
Porovnajme ho s platom  premiérky. Tá má na starosti potreby piatich miliónov občanov a jej mesačný príjem je 3758 eur.

Novelou sa stanovilo maximum, ktoré môže starosta či primátor dostať na výplatnej páske. Tento strop je v maxime 4.680 €.

Zdá sa im to málo a vyhlásili strane Sloboda a Solidarita vojnu. Vyjadrili sa, že budú bojkotovať konanie štátnych orgánov, ktoré majú a chcú pomôcť občanom ich vlastných miest a obcí. Ako príklad spomenuli zavedenie e-pay kariet.  Idú sabotovať pomoc tým, ktorí ich volili a ktorých záujem by im mal ležať najviac na srdci.

No evidentne im záujem občanov na srdci neleží. Viac ako ich obec či mesto, viac ako občania ich trápi vlastná výplatná páska.

Tieto nízke urazené reakcie a pomstychtivosť nie je na úrovni dospelého a zrelého človeka a už vôbec nie na úrovni váženého starostu či primátora, ku ktorej patrí i dôstojnosť tohto úradu. Toto demaskovanie je šokujúce.

Ako sa títo volení zástupcovia vedia pozrieť do očí tým, ktorí im dôverovali a ktorých za odmenu chcú otvorene svojím postojom poškodzovať?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?