Za trest pôjdete do osady

Autor: Natália Blahová | 18.6.2011 o 0:00 | (upravené 18.6.2011 o 0:19) Karma článku: 19,30 | Prečítané:  4591x

Toto odkazuje svojim včerajším vystúpením všetkým policajtom minister vnútra Lipšic. Chce potrestať policajtov, ktorí mohli byť komplicmi pri páchaní trestnej činnosti a ktorí flákali svoju prácu, čím sa spreneverili svojmu poslaniu a ohrozili majetok ľudí.

Okrem peňažného trestu pošlú policajtov na "dlhšiu služobnú cestu" na vzdialenejšie oddelenie, vraj do niektorej z rómskych osád, aby si vážili svoju doterajšiu prácu.

Môj názor:

Je nemysliteľné, aby hrubé porušenie pracovnej disciplíny bolo prechádzané otcovským pokarhaním.
Je neodôvodniteľné, že títo ochancovia zákona  budú ďalej a v podobnom duchu vykonávať svoje povolanie a navyše v ešte náročnejších podmienkach, teda tam, kde patria tí skvelí a spoľahliví.
V súkromnom sektore by mali výpoveď na hodinu.

Je nepochopiteľné ich prevelenie do osady a je absurdné odôvodnenie tohto kroku.
Ak je trestom slúžiť v rómskej osade, ako k tomu prídu policajti, ktorí strážia spomínaný okrsok jednoducho z toho titulu, že žijú v tomto regióne?

Policajt má slúžiť všade tam, kde je potrebný a užitočný. Považovať za trest  prevelenie policajta do osady, je nepriamym opovhrnutím práce policajtov, ktorí ju nerobia za trest, ale ako svoje poslanie.

Ak chce minister prevychovávať jednotlivých policajtov, čaká ho dlhá a náročná cesta. Tomuto procesu sa hovorí reedukácia a určite patrí inam a nie do pracovnoprávneho vzťahu.

Píše pani z Košíc: "...na východ ich chcú dať a ako k tomu prídeme my, že východ bude reedukačka pre policajtov? A kto bude chrániť nás? Chovanci tejto reedukačky? A keď sa posťažujeme my, východniari, pošlú ich na Ukrajinu?"

 

Práca chvatná - málo platná.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?