Gorila odvolaná

Autor: Natália Blahová | 11.1.2012 o 15:16 | (upravené 11.1.2012 o 18:42) Karma článku: 20,39 | Prečítané:  5466x

Na návrh ministra hospodárstva Juraja Miškova (SaS) vláda dnes odvolala šéfku FNM pani Bubeníkovú, výdatne spomínanú v gorilej kauze týkajúcej sa rozkrádania majetku štátu.

 

Ako som už v predchádzajúcich článkoch spomínala, aby človek vedel dešifrovať úmysly politikov, treba v prvom rade ohluchnúť. Tým myslím, nebrať do úvahy slová, ale činy. Jedine tie svedčia o skutočných úmysloch.

Preto ma veľmi zaujalo hlasovanie vlády o tomto návrhu. Za odvolanie pani Bubeníkovej boli všetci ministri za SaS, KDH a Most-Híd. K nim sa pridala aj pani premiérka. Jediní, ktorí nehlasovali za jej odvolanie boli ministri za SDKÚ-DS.

Čo z toho vyplýva?

Že námietky voči pani Bubeníkovej zo strany SaS boli opodstatnené. Niekto, na kom je tieň podozrenia z toho, že roky zneužíva svoju funkciu na obohacovanie sa, nemôže mať predsa v žiadnom prípade dôveru vlády.

Vyplýva z toho, že spoločenský tlak vyburcoval aj stranu KDH a stranu Most-Híd, napriek tomu, že aj jej členovia boli v kompromitujúcom dokumente spomínaní v súvislosti s nekalým zaobchádzaním s verejnými financiami. Bolo treba sa aspoň trochu očistiť. Idú voľby.

Vyplýva z toho, že premiérka, ktorá po voľbách vystupuje zo strany SDKÚ-DS má na to najpádnejší dôvod. Tým je ich vzájomný nesúlad v tom, čo je morálne a čestné. Je to ďalšia z mnohých situácií, kedy sa premiérka od konania SDKÚ svojimi činmi dištancuje.
Keby som vystúpila zo strany, bolo by to jedine preto, že táto strana prestala spĺňať moje predstavy týkajúce sa nosných ideí a morálky. Zo strany by som určite nevystúpila z dôvodu ukončenia svojho pôsobenia v aktívnej politike. Lebo tak sa demonštruje nedôvera.
Premiérka už nechce byť súčaťou SDKÚ.

Z hlasovania vyplýva to, že reči SDKÚ o transparentnosti, čestnosti a morálke sú šatkou, ktorú uväzujú svojim voličom na oči, aby mohli hrať s nami všetkými naďalej svoje hry na slepú babu. Zodpovednosť za svoju nominantku prijali ale neuniesli.

Gorilia doba zrúcala mnohé mýty. Niektoré nás udržiavali slepých, pokojných a pokorných pred tým, akým spôsobom spravujú štát „skúsení politici".

Rozvidnieva sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?