Amnézia a lobotómia

Autor: Natália Blahová | 22.6.2012 o 9:39 (upravené 22.6.2012 o 13:00) | Karma článku: 20.09 | Prečítané  2946-krát

Dnes už nikto nepochybuje o tom,  že príslušníci a prívrženci SMERu trpia ohromnými výpadkami pamäti.  Vstupenkou do strany je pravdepodobne lobotómia, pretože stav niektorých členov je skutočne vážny.

Avšak hradný vŕšok - chránené pracovisko integrujúce týchto postihnutých, im vytvára dostatok priestoru, aby sa svojou amnéziou nemuseli zaoberať a trápiť, ale aby sa cítili užitočne a tvorivo v kruhu podobne hendikepovaných občanov. Pobyt im prospieva a z práce majú radosť.

To sa však nedá povedať o ich obetiach.  Živnostníci sa chystajú na úrad práce, polovica obyvateľov bola formálne povýšená na milionárov a budú následne znormalizovaní, no a výplatné pásky sa stanú informáciou o výške výpalného.

Okrem toho, že chránené pracovisko nás dojíma k slzám, občas príde aj k momentom, kedy sa musíme pousmiať. Verím, že naši postihnutí spoluobčania odpustia, ale ich strata pamäte prináša aj komické situácie.

Najnovšie nás zabávajú tým, ako nahlas premýšľajú o tom, ktoré sviatky nám treba zrušiť. Dokonca handlujú s cirkevnými hodnostármi. V tejto chvíli nevedno, či bude pre cirkev dôležitejšia panenka Mária alebo Cyril s Metodom, a teda ktorého zo svätých obetujú na oltár HDP.

Zábavné je to aj z toho pohľadu, že presne pred rokom, v júni 2011 sa pacienti predbiehali v pléne s plamennými rečami o tom, že „treba prácu skrátyt a do kaštýlov nech hrom uderí".
Slovutná pani Tomanová totiž prišla s návrhom, že treba PRIDAŤ ďalších 10 sviatkov, počas ktorých by práca bola zakázaná, ba až trestaná.
Príhovory sa niesli v duchu vykorisťovania pracujúcich žien a možno aj detí. SMER na čele s pani Tomanovou a pánom Ondrušom sa pod červenou hviezdou zaprísahali, že ak návrh nebude schválený, nastane rozvrat slovenskej rodiny, pretože „ľudia práce" potrebujú okrem výplaty aj dostatok oddychu na tmelenie rodinných vzťahov. Sekundovalo im KDH, ale tí nie pod červenou hviezdou, ale pod krížom.

toman.jpg

Pozorujúc vehemenciu ich vyjadrovania, národ očakával, že po najbližšej povolebnej schôdzi budeme obohatený o ďalších 10 voľných dní. Lobotómia má ale zradné účinky. Na najbližšej schôdzi nebudeme mať o desať voľných dní viac, ale o dva voľné dni menej. Z „ľudí práce" sa stali razom hnusní milionári a z tradičnej rodiny citrón, ktorý treba vyžmýkať.

No teraz už aspoň vieme, prečo mal predvolebný slogan len tri slová. Aby neprišlo k tomu, že tieto tri slová naveky zabudnú. Použili dokonca aj mnemotechnickú pomôcku a vytapetovali nimi celé Slovensko. Nevydalo.

Ich pamäťová stopa dnes siaha po „Ľudia si zaslúžia".

 

vybrali.SME

Hlavné správy

SPORT.SME.SK

Kozák má nový plán. Zaskočí Španielov?

Španieli neprehrali doma už viac ako dvanásť rokov. Dnes ich v kvalifikačnom zápase o postup na ME preverí Slovensko.

WWW.SME.SK

Reportáž z Viedne: Vitajte v Rakúsku, radi vám pomôžeme

Do hlavného mesta Rakúska v posledných hodinách dorazili tisíce utečencov. Postarali sa o nich dobrovoľníci.

WWW.SME.SK

Zemiakové brigády: Trochu práce tej inteligencii nezaškodí

Poľnohospodárstvo po roku 1948 začalo riešiť vážny problém. Kto pozberá zemiaky?


Už ste čítali?