Irena

Autor: Natália Blahová | 12.11.2012 o 12:12 | (upravené 12.11.2012 o 22:53) Karma článku: 16,30 | Prečítané:  2070x

Cisárovná Irena dala oslepiť svojho vlastného syna, aby nemohol vidieť špinavosti jej vládnutia. Keď dospel a mal nastúpiť na trón, zabila ho, lebo neobmedzená moc mala pre ňu väčšiu hodnotu, než vlastné dieťa. To bolo v ôsmom storočí. Odvtedy sa nič nezmenilo.


Žijeme v totalite. Presne v takej istej, ako pred rokmi a storočiami. No na rozdiel od tej, dnes nevládne niekto zjavný a konkrétny. Územie si rozdelila tieňová vláda zločinu a peňazí. Je prerastená ako tumor všetkými sférami - politikou, obchodom, úradmi. Vláda tieňov si dala len o trochu viac námahy, ako tí v minulosti a vymaľovala túto potemkinovu dedinu demokratickými farbami. 

Ľudia v skutočnosti nemajú žiadnu moc a nepodieľajú sa na nej. Mnohí na to dokonca nikdy neprídu, lebo tú moc nikdy nechceli a nikdy ju nepotrebovali. Potrebujú len chlieb a hry. A dokonca ani to nie. Potrebujú len prežívať. Stačí, že majú svoju kobku, že dýchajú a bije im srdce. Tak sa vraj rozozná život od smrti. No nie je to pravda.

Neuvedomujú si, že túto krajinu nemáme zdedenú po našich otcoch, ale máme ju požičanú od našich detí. A my sme ju bez náznaku odporu odovzdali tieňom. Boli sme oslepení, umlčaní a zabití. A mnohí z nás na to nikdy neprídu.

Kryl by sa spýtal - "Chceš hluchým vyprávět, co píseň znamená, a slepým, co jsou křídla labutí?"
Odpoviem, že chcem. Lebo pravda nie je subjektívna veličina. Nejestvuje veľa právd. Pravda je len jedna a je nezávislá na stave nášho vedomia. Pravda je skutočnosť. A bude tu stále. Aj keď všetci oslepneme.
Aj keď nás všetkých oslepia.

Karek Kryl - Irena

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?