Irena

Autor: Natália Blahová | 12.11.2012 o 12:12 | (upravené 12.11.2012 o 22:53) Karma článku: 16,30 | Prečítané:  2062x

Cisárovná Irena dala oslepiť svojho vlastného syna, aby nemohol vidieť špinavosti jej vládnutia. Keď dospel a mal nastúpiť na trón, zabila ho, lebo neobmedzená moc mala pre ňu väčšiu hodnotu, než vlastné dieťa. To bolo v ôsmom storočí. Odvtedy sa nič nezmenilo.


Žijeme v totalite. Presne v takej istej, ako pred rokmi a storočiami. No na rozdiel od tej, dnes nevládne niekto zjavný a konkrétny. Územie si rozdelila tieňová vláda zločinu a peňazí. Je prerastená ako tumor všetkými sférami - politikou, obchodom, úradmi. Vláda tieňov si dala len o trochu viac námahy, ako tí v minulosti a vymaľovala túto potemkinovu dedinu demokratickými farbami. 

Ľudia v skutočnosti nemajú žiadnu moc a nepodieľajú sa na nej. Mnohí na to dokonca nikdy neprídu, lebo tú moc nikdy nechceli a nikdy ju nepotrebovali. Potrebujú len chlieb a hry. A dokonca ani to nie. Potrebujú len prežívať. Stačí, že majú svoju kobku, že dýchajú a bije im srdce. Tak sa vraj rozozná život od smrti. No nie je to pravda.

Neuvedomujú si, že túto krajinu nemáme zdedenú po našich otcoch, ale máme ju požičanú od našich detí. A my sme ju bez náznaku odporu odovzdali tieňom. Boli sme oslepení, umlčaní a zabití. A mnohí z nás na to nikdy neprídu.

Kryl by sa spýtal - "Chceš hluchým vyprávět, co píseň znamená, a slepým, co jsou křídla labutí?"
Odpoviem, že chcem. Lebo pravda nie je subjektívna veličina. Nejestvuje veľa právd. Pravda je len jedna a je nezávislá na stave nášho vedomia. Pravda je skutočnosť. A bude tu stále. Aj keď všetci oslepneme.
Aj keď nás všetkých oslepia.

Karek Kryl - Irena

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.

BLOG LUCIE NICHOLSONOVEJ

Vážny má vážne auto. Za vaše

Vo funkcii šéfa Sociálnej poisťovne sa ešte poriadne ani neohrial a už si doprial vážne auto. Nie za svoje.


Už ste čítali?