Róbert Brown a Radičovej kód

Autor: Natália Blahová | 21.2.2013 o 16:53 | (upravené 21.2.2013 o 17:43) Karma článku: 27,85 | Prečítané:  5575x

Keď mystifikuje spisovateľ, môže z toho byť zaujímavé dielo.  Keď mystifikuje premiér, môže z toho byť leda fraška. Premiér Róbert Fico usporiadal ďalšiu zo série tlačových konferencií, obsahom ktorých bolo jeho demonštrovanie toho, ako veľmi je nespokojný, že nebol za generálneho prokurátora zvolený jeho kandidát Trnka.

Tlačovú besedu uviedol tým, že pri voľbe generálneho prokurátora bolo manipulované hlasovacími lístkami. Tento vynález teplej vody stojí naozaj za hlboké uznanie. Najmä preto, že ak chce poslanec voliť, musí hlasovacím lístkom manipulovať. Uchopí ho do ruky a začiarkne patričné políčko alebo vykoná voľbu iným spôsobom. Presne túto manipuláciu namieta. Poslanci manipulovali hlasovacími lístkami tým, že sa ich dotýkali, písali do nich a dokonca ich vhodili do urny.

Ďalej Róbert Brown pokračuje svojou obľúbenou pasážou o Radičovej kóde, ktorý sám o sebe je tak krkolomnou konšpiračnou teóriou, že je pri takom počte poslancov jednoducho neuskutočniteľný.  Celé jeho domnelé kódovanie spočíva totiž iba  v tom, že sa poslanci na kluboch ako obvykle dohodli, akým spôsobom budú hlasovať, čo je úplne legitímne.

Aby svoju teóriu oživil, a nanovo začal spochybňovať voľbu, potreboval aktualizačný moment. A ten sa len tak sám od seba nezjaví. Treba tomu pomôcť.  I niekto ochotný a úplatný sa našiel a pomohol. Z generálnej prokuratúry, tej čestnej a čistej inštitúcie, brániacej sa neustálym ľútym útokom zbesilého doktora Čentéša, práve z toho ostrova spravodlivosti, uniknú chúlostivé výpovede, ktoré mali byť pod desiatimi zámkami, rovnako ako všetky citlivé údaje, ktoré si tam dôverčivý občan uloží.

Spravodajské hry odtiaľ potiaľ. Ale je hranica, kde už končí politický marketing a začína reálna trestná činnosť. Je katastrofou, že na takejto trestnej činnosti sa nehanbí parazitovať samotný premiér krajiny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?