Zbavte sa dlhov na Markíze

Autor: Natália Blahová | 19.7.2013 o 0:30 | (upravené 19.7.2013 o 1:07) Karma článku: 20,59 | Prečítané:  7867x

Pozerala som na slovenskej televízii akúsi nemeckú reláciu, kde ľuďom v dlhoch pomáha nevľúdny suchár v tom, ako sa dostať z červených čísel. No jeho výzor a správanie nie je podstatné.

Podstatné je, že pomáhal mladej osamelej mamičke na materskej. Príjem tejto nemeckej mamičky žijúcej zo sociálnych a rodičovských dávok je 1.550€. Má na naše pomery luxusne zariadený dvojizbový byt, v ňom dve malé deti.
Úvodné slovo komentátora bolo, že je mamičke veľmi ľúto, keď nemôže deťom v obchode kúpiť gumových medvedíkov.

Vtedy mi na myseľ prišli slovenské mamičky žijúce zo sociálnych dávok, ktoré neriešia, či kúpiť deťom gumových medvedíkov, ale či im kúpiť jedlo.

Mala som to "šťastie" žiť zo sociálnych dávok, keď sa nám narodil prvý syn a manžel bol na vojne. Týždeň pred výplatným termínom som odťahovala chladničku a vysýpala na noviny mech od vysávača, či sa tam náhodou nezakotúľala nejaká minca, aby som mala na mlieko a chlieb.

A keďže si tieto spomienky v hlave ochraňujem, viem dobre, ako musí takáto relácia pôsobiť na tých, ktorí sa boja o strechu nad hlavou, ktorí sa nemôžu zamestnať, lebo nie je kde, ktorí nemôžu svoje deti poslať do dobrej školy, lebo je ďaleko, ktorí sa prehŕňajú v zľavnených produktoch supermarketov, aby mohli mať raz za týždeň na obed mäso.

Priemerná mesačná mzda Slováka je 825€. Nemecká mamička na materskej so sociálnym príjmom 1550€ rozohní aj riaditeľa v našej štátnej správe.

Tak sa pýtam, ktorý odvážlivec na Slovensku skopíruje tento nemecký formát relácie a vyberie sa pomáhať ľuďom v sociálnej núdzi.  Prorokujem takejto relácii vysokú sledovanosť.

"Otíku, výbornej film! Slovenskej. Trochu hororový a trochu cestopisní. Hlavně neodcházej před koncem. Ten je ze všeho nejlepší!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?