Milióny mŕtvych nepresvedčili

Autor: Natália Blahová | 25.10.2010 o 13:53 | Karma článku: 13,96 | Prečítané:  5746x

Šírenie myšlienok fašizmu je nebezpečné rovnako ako pred sedemdesiatimi rokmi. Delia totiž ľudí na hodných a nehodných. O tom, že hrozba je aktuálna, svedčí aj to, že mnohí sú ochotní tieto myšlienky bez rozpakov brániť a ďalej živiť.


Paradoxom extrémistických podivínov je, že si uzurpujú právo na slobodu prejavu, aby slobodu prejavu ostatných potlačili. Hanobenie národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k rasovej a etnickej nenávisti, ohováranie a demagógia sú ich pracovné nástroje.
Celospoločensky nebezpečnými sú v momente, keď sa z nich stáva cielená propaganda. Jej účelom je využiť ľudské vášne, nenávisť, strach a presvedčiť lžou o svojej pravde.

Žijúci svedkovia takýchto manipulácií svedčia o tom, aké zviera sa môže stať z človeka.
Svedčia i mŕtvi. Šesť miliónov zavraždených v koncentračných táboroch.

Na začiatku to boli iba pozliepané myšlienky, no podporené hutnou propagandou sa razom zo žien, mužov, starcov a detí stali nepriatelia sveta. Nebolo to dávno.

Pri listovaní stránky Proti prúdu som zistila, že jej obsahom sú  články, videá a kresby pracujúce s prvkami, ktoré by mohli byť považované za extrémizmus, antisemitizmus, xenofóbiu, neznášanlivosť a ohováranie a mohli by vážne poškodiť fyzické osoby, skupiny osôb a organizácie, na ktoré sú zamerané.

Napr. analógia podľa Andreja Mišanka:
misanek1.jpg

 

 

 

 

 

 


Informovala som sa u priateľov a známych na to, či túto stránku poznajú. Väčšina z nich o jej existencii vedela. Bolo pre mňa nepochopiteľné, že obrázky a texty takéhoto charakteru a vo verejnom priestore doposiaľ nikto nespochybnil. Napriek tomu jej obsah mnohí považujú za extrémistický alebo v lepšom prípade slaboduchý.

Z textov uvedených na stránke napr. úryvok z článku od Mgr. Júliusa Sokola:

"V nemeckých koncentračných táboroch nešlo teda o vyvražďovanie členov vyvoleného národa, ale členov čertovej zberby...V súčasnej dobe Židia (v skutočnosti čertova zberba) likvidujú nielen Katolícku cirkev, ale aj národy s kresťanskou minulosťou v celosvetovom rozsahu. Z Z holokaustu a nepoučili. Preto možno očakávať, že na nich príde niečo ešte horšie. Pochválený buď Ježiš Kristus!"


Obrátila som sa teda na Okresnú prokuratúru v Trnave. Prokurátorka prípad postúpila na OOPZ v Zavare a na základe predložených dôkazov, vyšetrovania a výsluchu bolo začaté trestné stíhanie za prečin hanobenia rasy, národa a presvedčenia.

Mojím prvotným zámerom bolo, aby orgány činné v trestnom konaní pracovali v tichosti a bez informovania médií, nakoľko som si bola neistá v tom, či médiá nechtiac stránku a materiály na nej nespropagujú.

Svoj postoj som prehodnotila a myslím si, že verejnosť by mala byť informovaná. Ak sa zmierime s tým, že sloboda slova je zneužívaná na hanobenie rasy, národa alebo presvedčenia ostatných občanov, na ponižovanie ľudí, demagógiu a manipuláciu, potom si ju nezaslúžime.

Súčasťou slobody je totiž aj zodpovednosť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda našla na úradoch papalášizmus

Privysoké odmeny môže polícia stíhať.


Už ste čítali?