Poslanec Matovič, Obyčajní ľudia a neobyčajná fantázia

Autor: Natália Blahová | 9.2.2011 o 10:10 | Karma článku: 15,53 | Prečítané:  10600x

Týmto vyzývam Igora Matoviča z hnutia Obyčajní ľudia, aby sa verejne ospravedlnil poslancom strany Sloboda a Solidarita a ostaným koaličným poslancom za priame i nepriame osočenia a ohováranie.

V rozhovore uverejnenom na sme.sk uviedol nasledovné:

„Každý koaličný poslanec má dnes kdesi dosadených v priemere desať svojich ľudí - na úradoch, či v iných trafikách. Ak sú tam takéto chápadlá, nemá žiadnu slobodu rozhodovania. Stačí, že raz zahlasuje proti vôli predsedu a riskuje, že jeho ľudia prídu o miestečka, prípadne nabudúce nebude na kandidátke...

...Som hrdý na to, že ani ja, ani moji traja kolegovia z Obyčajných ľudí, takých ľudí nikde nemáme. Keď sme hneď v nedeľu po voľbách dostali ponuku, koho a kam by sme chceli dosadiť, odmietli sme. Prišlo mi to, ako keby si nás chcel niekto kúpiť. Také veci zväzujú, a my štyria sme teraz úplne slobodní. To je ako keď vezmete úplatok - urobíte tak raz a ste zaviazaný. Nás nemajú čím vydierať, takže ak aj nezahlasujeme podľa koaličného želania, nie je nás ako trestať. Už vôbec nie vyrazením nami dosadených ľudí zo štátnej správy."

Z uvedeného vyplýva, že podľa ničím nepodloženého konštruktu poslanca Matoviča by mala mať koalícia osemsto a  kolegovia z klubu SaS v rátane mňa minimálne 180 „svojich ľudí" dosadených na teplých miestečkách. Tieto „trafiky" by nás mali vraj držať pokorných a poslušných pri hlasovaní, aby sme sa nepriečili názoru predsedu. Týka sa to samozrejme všetkých okrem pána Matoviča a ďalších troch Obyčajných ľudí, ktorí ako jediní môžu na rozdiel od všetkých hlasovať  slobodne.

Týmto vyhlásením prekročil poslanec Matovič veľmi krehkú hranicu, za ktorou sa už nedá akceptovať jeho obvyklý populizmus a týmto hlboko urazil svojich kolegov vrátane mňa.

Preto ho vyzývam, aby sa verejne ospravedlnil a odvolal svoje neuvážené výroky.

V prípade, že svoje klamlivé tvrdenia nebude mať záujem odvolať, bude ich musieť dokázať a preto ho žiadam, aby predložil menovitý zoznam najmenej 180 známych a rodinných príslušníkov, ktorý sú vo vzťahu k  poslancom SaS a ktorí sa stali v období po voľbách zamestnancami štátnej správy.

Som si istá, že toto je nesplniteľná úloha. Z jediného dôvodu. Takí neexistujú.

Keď hovorí poslanec Matovič o vydieraní a neslobode pri hlasovaní, je mimoriadne poľutovaniahodné, ako veľmi nepochopil príčiny súdržnosti koaličných poslancov a tým aj podstatu poslaneckej práce.
Nás ostatných totiž drží pri spoločnom hlasovaní v prvom rade dohoda, ktorá hlasovaniu predchádza. Diskusia na pôde koaličnej rady, diskusia na rokovaní vlády alebo diskusia v klube. My „neslobodní" sme sa totiž neprišli do parlamentu predvádzať, ale niečo dobré  pre ľudí skutočne urobiť. A to ide len cez dohodu.


Za svoje krátke pôsobenie v politike som sa nikdy nestretla s direktívou, ale vždy s vysvetlením, objasnením, argumentáciou. Žiaden imperatív a už vôbec nie spomínané absurdné vydieranie.  Ani podplácanie. Dvadsať miliónov bolo zatiaľ ponúknutých iba poslancovi Matovičovi. Žartom.

Preto teraz verejne žiadam poslanca Matoviča, aby prijal zodpovednosť za vyrieknuté obvinenia, ospravedlnil sa, alebo ich dokázal.

V opačnom prípade nemá právo kohokoľvek vrátane ficovlády kritizovať za populizmus a demagógiu, ak je sám schopný používať rovnaké prostriedky v záujme zvyšovania svojej popularity.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?