Nad zákonom

Autor: Natália Blahová | 23.11.2011 o 1:16 | (upravené 23.11.2011 o 1:48) Karma článku: 27,48 | Prečítané:  11456x

Odpočúvanie novinárov malo mať podľa novinárov vraj súvis s tým, že bakano písali o ministrovi obrany Galkovi a on sa im za to chcel pomstiť.

Pozrime sa na fakty. 
Minister Galko si zvolil za svoj interaktívny komunikačný kanál blog na stránkach sme.sk. Na týchto stránkach každý jeho článok navštívi priemerne viac ako 10.000 čitateľov. To svedčí o záujme o témy a samozrejme aj o kvalite.
Takúto čítanosť má v elektronických médiách naozaj iba skvelý článok. A týka sa to aj takých kalibrov, akými sú Pravda alebo SME a ich redakčných článkov a komentárov. 
Preto je absurdné, aby pri takomto mediálnom zábere ktosi ministra obviňoval z toho, že odpočúvaniami sa chcel pomstiť úbohým novinárom, že o ňom škaredo píšu alebo rozprávajú.


Čo by tým dosiahol?
Zistil by, že Gučík má chrípku a rýchlo by obsadil TA3 a spáchal mediálny puč?
Alebo by zašiel za redaktorkou Pravdy a povedal by jej - "Stiahni článok, lebo zverejním tvoje nočné trkotačky s matkou!"?

Akýkoľvek iný motív, než ten uvádzaný ministerstvom sa hľadá ťažko.
Stránky a nahrávky, ktoré podliehajú utajeniu sa zrazu promenádujú v článkoch denníkov, na facebooku, v televíziách. Toto je nezvratným dôkazom toho, že z vnútra ministerstva niekto vynášal a vynáša citlivé materiály v nevedno akom rozsahu. Predtým, než bol odhalený a stíhaný, urobil evidentne ešte svoj ostatný komplot. Zahral si spravodajskú hru a selektívne zverejnil niečo, čo mu iste prinieslo výhody.

Je mi úprimne veľmi ľúto, že k takejto priehľadnej konšpirácii sa naša najtransparentnejšia politička vyjadrila nasledovne:
"Odpočúvanie novinárov - a je úplne bezpredmetné či legálne alebo nelegálne, je nezlúčiteľné zo základnými princípmi právneho štátu a demokracie a na ktorých je postavená táto vláda."

Napadá mi pri tom, ako vehementne sa verejnosť zasadzovala a zasadzuje za zrušenie imunity poslancov. Síra, hromy a blesky. A samozre otázky: Je poslanec nadčlovek?  Prečo on nemusí dodržiavať zákony a my všetci musíme? Prečo keď niečo spácha obyčajný človek, musí za to tvrdo zaplatiť a poslanec nemusí?
Tieto otázky považujem za absolútne legitímne.

Preto sa pýtam: Kde berie designovaná premiérka tú moc udeliť novinárom ad hoc imunitu na prekračovanie zákona? Spochybňuje tým snáď premiérka rovnosť občanov pred zákonom?  Kde berie odvahu hovoriť o tom, že dôvodné legálne odpočúvanie novinára je porušením demokratických princípov? Kde berie sebaistotu vo svojich vyhláseniach, keď len dnes bolo v tejto veci podaných najmenej päť trestných oznámení a vec nie je vyšetrená?

Vo svojom prejave sa vyznala ešte aj takto: "To že je to súčasť predvolebnej kampane nemôžem poprieť."
Bohužiaľ treba konštatovať, že pani premiérka sa zviezla na vlne predvolebnej kampane.
Ten, kto vynášal utajované informácie, bude ich vynášať ďalej, ten, kto mu dáva pokyny sa smeje nám všetkým do tváre chránený imunitou, tí, ktorí ich zverejňovali v mediálnom priestore zostanú nepotrestaní. 
Jediným potrestaným je, zdá sa, minister Galko. Je to však iba zdanie. Potrestanými sme všetci. Chobotnica naďalej rozťahuje svoje chápadlá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Babiš vyhrá, to je jasné. S kým však môže vládnuť?

V piatok a v sobotu sa v Česku konajú voľby do Poslaneckej snemovne.

SVET

Suverén Babiš a ponížený Okamura. Posledná debata bola šou

Superdebatu sprevádzali hlasné reakcie divákov.

KOŠICE KORZÁR

Rodička má po požiari v pôrodnej sále rozsiahle popáleniny

Mamu i syna previezli do Košíc. Polícia začala vyšetrovanie.


Už ste čítali?