Politické nominácie a neúčinná chemoterapia poslanca Matoviča

Autor: Natália Blahová | 29.5.2012 o 17:45 | Karma článku: 20,93 | Prečítané:  3746x

Ľudia dostávajú výpovede z práce. A to aj keď pracovali spoľahlivo a úspešne. Prečo sa ich teda vedenie chce zbaviť? Pretože prišiel čas politických nominácií.

Treba odmeniť a upratať všetkých, ktorí sa o úspech SMERu pričinili. Nič zvláštne. Zvláštne je len to ticho, v ktorom sa výmeny dejú. Odchádzajú riaditelia nemocníc, riaditelia úradov práce, zamestnanci ministerstiev, šéfovia sekcií, ale nezriedka aj radoví pracovníci.

V nejednom prípade ide o poľutovania hodné príklady demonštrujúce morálnu chudobu novej vlády.

Politické nominácie majú opodstatnenie len do úrovne riadiacich špičiek. Všetky ostatné nezdôvodniteľné výpovede môžeme považovať za politickú čistku. Médiá popísali v minulom období tony papiera na tému politických nominácií a skúmali ich ohavnosť zo všetkých jej nepekných strán. Inšpiráciou k týmto investigatívnym počinom bola osoba poslanca Matoviča, ktorý dokonca oslovil prokuratúru v nádeji, že „prokuratúra buchne po stole a povie, že stranícke nominácie, dosadzovanie rodín, známych, kamarátov je korupcia. Spolieham sa na to."

Dokonca našiel na stole zoznam politických nominantov. Škoda, že ten, kto mu ho tam nakládol, nepripojil aj legendu, pretože v zozname sa nachádzali aj ľudia pracujúci na stabilných pozíciách viac ako dvadsať rokov. Zrejme nominanti premiéra Mečiara.

Preto ma teraz udivuje to ticho. Človek by očakával, že OĽaNO nadobudnuvšia silu šestnástich nových duší, ktoré isto spája okrem spoločnej poslaneckej klubovne aj spaľujúci plameň boja proti korupcii, rozvinie opäť jeden zo svojich transparentov za transparentnosť a vyzve všetkých poškodených, aby sa prihlásili u nich o svoje práva.

Napísala mi nedávno istá dáma, ktorá sa chystá zaevidovať medzi nezamestnaných. Pýtala sa nasledovné: „...robil zoznamy a vykrikoval, že všade musí prebehnúť výberové konanie. Teraz mu to nevadí? Tiež by ma zaujímalo, kde je ten jeho pred voľbami sľubovaný zoznam na nete, na ktorý sa majú zapísať všetci tí, ktorých Ficova vláda odvolala. Aby som teda vedela, kam sa mám zapísať."

Mediálna sila témy však už vyhasla, a zároveň s ňou opadlo nadšenie poslanca Matoviča. 
Nestalo sa tak po prvý raz.

Na záver by sa mi patrilo verejne zadúfať, že snáď bude štátostrana pri obsadzovaní nominácií zodpovedná a ľudí budú vymieňať najmä na základe ich schopností a profesionality.
Ale až tak veľmi som nechcela byť vtipná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?