Milá Lucka !

Autor: Natália Blahová | 31.1.2007 o 0:00 | Karma článku: 9,82 | Prečítané:  3454x

Teraz žiješ v tme a tichu, ktorý si si tak priala. Odkázala si mi, aj ďalším desaťtisíc ľuďom vo svojom liste na rozlúčku, že  každému, kto by trápenie ako máš ty, zľahčoval,sa máme vysmiať do tváre.

Ale nesmeje sa nikto. Diskusia pod tvojim listom je aj po mesiacoch stále živá. Je vzorkou toho, čo si sama zažila a okúsila. Sú pod ňou mená nechápajúcich, mená odsudzujúcich, pár priateľov, mnohých tebe neznámych, prejavujúcich súcit a pochopenie, a zopár takých, ktorí si podobné trápenie ako ty, nesú svojim životom.

Je hrozné, že až keď človek dostojí svojim hrozným sľubom, začne okolie chápať, ako preveľmi to bolí. Sme asi naozaj veľmi obmedzení. Sme asi naozaj dosť zadubení. Veď ako inak by bolo možné, aby sme nevideli ľudí vedľa ktorých žijeme. Aby sme nepočuli ich volania o pomoc. Aby sme ich vážne problémy nazvali depkou a poslali ich na prechádzku. V čase, keď stačí siahnuť po akejkoľvek informácii, presviedčali blízkych, že depresia je iba druh egocentrizmu a márnivosť.

Milá Lucka, nikdy sme sa nestretli, ale v to dopoludnie som sedela v parku na lavičke a moje myšlienky patrili iba tebe a mojej bezmocnosti. Je smutné, že až tvoj pokus o odchod z tohto sveta spustil príval empatie. Verím, že okrem mňa poučil aj mnohých z tých desaťtisíc o tom, že máme uši , aby sme počúvali a oči, aby sme videli. Aby sme nenechali blízkych ani neznámych v ich trápení.

Preto som chcela napísať ešte raz tým, ktorých mučí vnútorná bolesť: Poďte s tým von, hovorte, hľadajte pomoc!
A tým nechápajúcim: Ochorieť môže telo aj duša !

Milá Lucka, želám ti uzdravenie. Nielen toho nateraz chorého tela, ale aj duše. Aby ťa už nič nebolelo tak veľmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?