Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo bude po SME (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Nakoniec

to skončí tak, že nespokojní redaktori a blogeri nakreslia pentagram, polejú ho olejom, zapália, do stredu umiestnia mŕtveho čierneho havrana zabitého o polnoci počas mesačného splnu a mačku stiahnutú z kože na krížnej ceste, posadajú si okolo a budú pichať do voskovej figúrky Haščáka....
 

havrana ???

Havrana predsa zoberú do redakcie svojho nového média. Však havran je sme a sme je havran.
 
Hodnoť

Skvelé

Stiahnete svoj blog na znak protestu.
Ale niektorým ktorí nepísali tak ako chcelo Sme stiahli blog aj napriek ich protestom. Vtedy ste mali sťahovať blog. Aspoň trochu by to malo zmysel. Teraz by to bol nezmysel:))
 

 

Za názor nikto o blog neprišiel.
Kódex blogera je voľne dostupný dokument. Ak niekto vstupuje do klubu, ktorý má isté pravidlá a on ich nechce alebo nevie dodržiavať, z klubu ho vylúčia. Neviem
 

Ale áno pani Blahová.

Prvý kto tie pravidlá porušil, bola redakcia. A tých blogerov čo vyradili len preto že niekomu prekážali až tak málo nebolo.
Ale s tými pravidlami predsa len máte trocha pravdy. Sú tu pravidlá trhu. Denník Sme ide kúpiť Penta. Určí si pravidlá a má na to právo. Komu sa nepáči si môže založiť noviny na svoj účet a písať koľko chce. Trebárs o Gorile od rána do večera.
Snáď by ste súkromnému vlastníkovi nechceli určovať pravidlá a zakazovali mu nakladať si so svojim majetkom ako chce?
 

 

To by som nechcela. Možno ste čítali aj článok.
Neviem o žiadnom blogerovi, ktorý by bol zablokovaný kvôli názoru. A tobôž už nie o nejakých davoch. A verte, že za tých 8 rokov na blogu už o tom čo-to viem.
 

Ale pani Blahová.

Ja som pod svojim vlastným menom dva roky ani nemohol pridať príspevok. A nejaký čas sa môj blog nemohol ani len nájsť bez zadania priamej adresy.
A vy ste si nevšimli že sú tu dva druhy blogerov? Výber SME a tí ostatní? Ak nejde o priamu diskrimináciu, prečo je výber defaultný?
Áno, redakcia si môže robiť čo chce a nemusí dodržiavať niečo ako elementárnu spravodlivosť. Ale to potom nemusí ani p. Haščák z Penty.
Prečo chcete aby existovali dva metre na dva súkromné subjekty a nie iba jeden?
 

 

Milý pán Jankech,
začínam tušiť zdroj vašich pomyselných problémov. Je to zrejme čítanie bez porozumenia a v druhom rade priraďovanie vlastných chybných interpretácii rôznym dejom a článkom.
1. Tento článok, AK ste ho vôbec čítali, má hlavnú myšlienku zakotvenú v tom, že ak uznávame slobodný trh, nie je možné a ani oprávnené sa žiadnym spôsobom brániť tomu, ak jeden predáva svoj tovar druhému.
2. Ak ste svoj blog nemohli nájsť, som presvedčená o tom, že ste nesplnili niektorú zo základných pravidiel registrácie, alebo ste prestúpil kódex blogera. Vráťte sa späť do operátora a pozrite si, na čo vás admini upozorňovali. Ja som si len námatkou otvorila vaše staré články a hneď vidím, že ste kódex nerešpektovali, pretože máte perex permanentne napísaný verzálami. Ak si niekto nechce dať povedať po dobrom, tak asi do toho klubu patriť nechce.
3. Chcete sa dostať do výberu? A prečo? Keď píšete dobre, čítanosť máte aj bez toho. A vy zrejme dobre píšete, keďže vidím pekné čísla. Ste na najčítanejšom blogovom portále, ten spravujú zas len ľudia, neupierajte im ich vlastný vkus.
 

Pani Blahová vy žartujete.

1.Váš článok som čítal a porozumel som mu. Chceli ste stiahnuť článok preto, lebo Penta tu ide ohroziť demokraciu. Ale demokraciu tu dávno opľula redakcia Sme.
2.Môžem Vás ubezpečiť že som žiadne kódexy Sme neporušoval, ale ten kto sa chce byť palicu si nájde. To akým písmom sa má písať perex sa tu nikdy neriešilo a ani to nijako nesúviselo s mojim vyradením.Mimochodom po technických úpravách došlo k úplnému zahusteniu textov, aspoň na mojom blogu áno.
3.Ja som sa už dávno dostal do toho najlepšieho výberu a pomerne veľa mojich článkov aj do Top vybrali sme .sk
tu: http://blogy.hnonline.sk/pouzi...
a tiež tu: http://blog.etrend.sk/daniel-j...
O výber na Sme nestojím, ale je podivné, že Vy vôbec nechápete že pravidlá nie sú ani slobodné a ani demokratické a ani Vám to zrejme nevadí.
.
Nuž ale ak p. Haščák bude mať iný vkus ako redakcia, tak sa bude písať podľa jeho vkusu. Na tom ako som spozoroval nevidíte nič zlé a tak potom prečo chcete protestovať?
 

oprava

.. chcete stiahnuť blog na protest...
 

 

1. Žiaden protest to nie je, je to jednoducho moja voľba, pre koho chcem písať. Penta sa z toho nepokaká, že Blahová stiahla blog zo SME. Takže ako protest trošku márne, nie?
2. V kódexe sú jasne medzi prvými bodmi napísané pravidlá o vzhľade článku. Dodržiavanie kódexu ste pri zakladaní blogu potvrdzovali. Že ste ho neprečítali je asi chyba.
3. Ak niečo podlieha subjektívnemu výberu, nedá sa na to nárokovať, takže neviem, čo na tom nechápete vy.
 

aj Vasho stranieckeho kolegu z SAS

obtazovali a robili mu problemy
a viaceri odsli sami na prostest proti praktikam ake sa tu deju ...
 

pani Blahová.

Vy hovoríte úplne z cesty. Vy fakt neviete kde blogujete? Ak Vám niečo napíšem, prečítajte si to prosím, aby ste neverklíkovali to isté.
.
Keď vznikla personalizácia blogov , tak nikto z blogerov ktorí boli vyradení nedostal na drevo žiadny dôvod. Rozumiete? Nevyhadzovali nás za trest, ale preto, lebo sme sa im nejako nehodili do ich videnia sveta.
Ja samozrejme na ten blog môžem stále prispievať, ale nemám spravodlivé pravidlá. Viete čo sú spravodlivé pravidlá?
.
Odkiaľ Vy môžete vedieť či som nejaký kódex porušil? Žiadny som neporušil. Ako ho neporušila väčšina vyradených blogerov.
.
Ako ste to povedali? Citujem: 3.
"Ak niečo podlieha subjektívnemu výberu, nedá sa na to nárokovať, takže neviem, čo na tom nechápete vy."
Túto vetu som chcel počuť.
Ale potom si nemajú čo redaktori Sme nárokovať na niečo, čo je v subjektívnom rozhodnutí majiteľa média. Čo na tom nechápete pani Blahová? Čo je na tom nepochopiteľné? Neprotirečíte si a to ozaj zásadne?
.
Takto vyzerá výber SME. Za čo to tá redakcia bojuje?
 

 

Jedným pohľadom vidím, že ste opakovane porušili kódex a budete sa škriepiť jak stará baba.
A čo sa týka výberu, volá sa to Výber SME, takže tam vyberajú ľudia so SME. Vy jednoducho nechcete pochopiť, ale aj na to máte sväté právo. Len to kverulantstvo potom tak "zaujímavo" vyzerá.
 

Natália Blahová

Pani Blahová.
.
Ešte raz.
Neporušil som žiadny kódex. A ani ma nikto nestiahol z titulky kôli porušeniu kódexu.
A asi poznám históriu svojho vyradenia pani Blahová.
Už preboha akceptujte tento jednoznačný fakt. A zistite si podľa vydania článkov, kedy som blogoval a aj vtedajšie pravidlá aby ste boli trocha v obraze, keďže sa pravidlá menili.
Vyradenie blogerov sa udialo tzv. personalizáciou ( od buka do buka), keď sa redakcia jednoducho rozhodla nájsť spôsob ako sa niektorých blogerov zbaviť a vytvorili dve kategórie blogerov. Nemuseli porušiť kódex išlo len o subjektívny výber.
.
Vaše uhýbanie pravde vyzerá zaujímavo. Niektorí ľudia jednoducho nemajú inú možnosť.
.
No nikto nespochybňuje že výber Sme vyberá Sme. Otázka však znie, prečo by si výber redaktorov, a aj článkov nemohol vybrať majiteľ novín.Prečo chcete vymedziť túto skutočnosť pani Blahová, ktorá je podstatou tejto diskusie?
 

ešte otázka.

Pani Blahová tak sem dajte pri akom článku , ako a kedy som porušil kódex. Keď mrknete a viete:)
Ale toto nie je podstata diskusie, skúste si to uvedomiť.
 

 

Pán Jankech, vy máte nejaký verbálny blok alebo čo. Niektoré slová sa k vám jednoducho nedostávajú. Aj vaša otázka , že prečo by nemohol vyberať majiteľ novín články bola v tejto diskusii už najmenej trikrát mnou odpovedaná. Veď ja hovorím, že mohla. Ale hrach na stenu.
 

pani Natália

No tak potom nechápem prečo by ste mali na protest proti Pente sťahovať blog, keď s nimi súhlasíte.
 

 

Pán Jankech, veľmi správne ste podotkli, že "Sú tu pravidlá trhu. Denník Sme ide kúpiť Penta. Určí si pravidlá a má na to právo. Komu sa nepáči si môže založiť noviny na svoj účet a písať koľko chce." Na druhej strane platí tiež, že SME je súkromné médium a svoje pravidlá a/ani rozhodnutia nemusí zdôvodňovať (hoci tak robí, viem o tom lebo sám som bloger a niekedy neposlušný). Keď sa vám to nepáči, založte si blog inde a píšte tam, koľko, čo a ako len chcete. Prajem vám veľa spokojných čitateľov, vážne.
 

Petiar

Ja s Vami vo všetkom súhlasím. Dokonca aj s tým, že komu sa nepáči na Blogu SME, nemusí tu byť a môže blogovať inde, čo som samozrejme urobil. (v diskusii k p. Blahovej som dal aj link)
Avšak ak SME vyznáva tieto princípy, tak nemá právo súčasnému majiteľovi diktovať ako naloží so svojim majetkom. A ak SME kúpi naozaj Penta, má právo si vo vzťahu k redakcii stanoviť si pravidlá, ako to samozrejme každý zamestnávateľ robí. A má tiež právo po vzoru SME povedať. " Komu sa nepáči, nech si založí vlastné noviny, alebo si nájde iné noviny na publikáciu. To je celé.
.
Samozrejme diskusia by mala ešte ďalšie rozmery, o slobode slova, zodpovednosti médií a pod. A aj o tej Pente, ale do tejto diskusie netreba brať SME ako partnera. Svoj postoj k blogerom, slobode slova atď. už vyjadrila dostatočne jasne.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Peter Kalivoda: Stratená generácia v školách. Koho trápi vzdelanie našich detí? 190
 2. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 73
 3. Stop alibizmu: Mlčím ako partizán!... Váš poslanec NR SR Ľuboš Krajčír zo Sme rodina 56
 4. Paula Kentošová: Dovolenka vás nezabije, koronavírus áno. A aj hanba 32
 5. Jozef Sitko: Fico premiérovi naozaj pomáha ... Počúvne ho? 25
 6. Adrián Vološin: Prvá vlna, druhá vlna, príčiny, následky, katastrofa 25
 7. Alžbeta Szomolaiová: Chleb 24
 8. Irena Simunekova: Lov na nutrie. 19
 9. Liga za ľudské práva: Ako porekadlo "láska nepozná hranice" narazilo na vonkajšie hranice EÚ v čase pandémie 16
 10. Gabriel Kuba: Keď Pomätovič povie nie 14

Rebríčky článkov


 1. František Cudziš: Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien
 2. Martin Stračiak: 03 - Boj
 3. Kristína Jakubičková: Je samota démon?
 4. Denis Jacko: Recidíva
 5. Július Kovács: Manipulácia verejnoprávnych medií Jaroslav Rezník človek Danka a Fica
 6. Radoslav Tore: Vo vzduchu cítiť závan lepších časov
 7. Andrej Csino: SPOMIENKA NA SPUTNIK V
 8. Ivan Švajlen: Sputnik V - Predbežné hodnotenie klinickej štúdie fázy 3 (LANCET)
 9. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 10. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy


Už ste čítali?