Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo dnes žijú niektorí antivaxeri? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

ockovalo sa

alebo ockuje sa este proti tuberkuloze?
 

 

Dňom 1. 1. 2012 sa ruší povinné pravidelné očkovanie novorodencov proti tuberkulóze...
https://www.uvzsr.sk/index.php...
 
Hodnoť

 

Dobrý článok!
 
Hodnoť

Ale toto je aké milé :)

Milí antivaxeri.
Vyššie spomínané protilátky boli vpravené do vašich žíl a kolujú v nich preto, aby vás chránili pred závažnými a smrteľnými ochoreniami.

Nie, milí veriaci. Očkovaním vám do tela nevpravujú žiadne protilátky. Lež oslabenú verziu vírusu. Protilátky si má vytvoriť telo samotné.

Ale u covid vakcíny Pfizer (a iných mRNA) ani to nie je pravda. To očkovanie má s tým, čo ste prežili v mladosti spoločný maximálne názov a spôsob aplikácie. Ale to vy predsa všetko viete. Lebo ste boli informovaní a nielen propagandisticky zblbnutí, všakže?

https://dennikn.sk/blog/217398...
 

 

Laicky povefané klasické vakcíny fungujú na tom princípe, že očkovaním sa do tela uvedie oslabený vírus (čo je v podstate len kôpka RNA), ktorý vyvolá mierne ochorenie a tým aj obrannú reakciu organizmu a tvorbu protilátokpre boj s ochorením, resp. si to telo zapamätá pre budúce napadnutie. mRNA zavedie do tela iba časť RNA kódu vírusu ktorá je potrebná na programovanie obranného systému ľudského organizmu aby začal tvoriť protilátky na boj v prípade napadnutia vírusom, bez toho aby vyvolal mierne ochorenie ako v prípade klasickej vakcíny. Ak sa mýlim, opravte ma.
 

Podľa mňa nemáte pravdu

Ale práve preto som pripojil aj blog s presnejším vyjadrením, ako mRNA vakcína funguje.

Podstatou môjho príspevku je ale to, že doteraz ani jedno jediné očkovanie z tých, čo sme ich dostali v minulosti, nefungovalo na tomto novom princípe. Takže sa to nedá porovnávať. Je to niečo zásadne iné. A je to prvý krát, čo sa to skúša. Áno, skúša. Pretože aj u klasických vakcín trvá vývoj a testovanie rádovo (niekoľko krát) viac, ako pri tomto experimente, ktorý štartuje v týchto dňoch.
 

Vždy je niečo prvý krát

...a to znamená, že je to zlé? Pri takom postoji by sme sa od praveku nikam nepohli. Áno, vakcína bola vyvíjaná v rekordne krátkom čase, pratože vypukla celosvetová akútna kríza, a pracovalo sa nej rádovo intenzívnejšie a s väčším nasadením, než na hociktorej doterajšej vakcíne. A opäť: je to zle? Alternatívou je do nedohľadnej budúcnosti sa ťahajúca reťaz lockdownov, striedaných s obdobiami uvoľnenia opatrení (keď klesnú čísla, lenže ony po nejakej dobe uvoľnenia opäť začnú stúpať).

Takže ja primárne vidím dôvod na oslavu a mám ohromný rešpekt voči vedcom, čo vakcíny vyvíjali a ďalej vyvíjajú. A riziká? Nejaké sú vždy. Iste, u nových a neodskúšaných vecí vyššie. Ale v živote nám nikto nič na 100% negarantuje, to už je tak. Vždy je benefit verzus riziko. Ak na vedľajšie účinky vakcíny umrie povedzme 1 človek z milióna, ale zato vakcína zachráni z toho milióna desiatky tisíc životov, tak si myslím, že ten benefit za to riziko stojí.
 

1 človek

Nuž, pokiaľ sa ten jeden človek rozhodol slobodne a nie na základe propagandy (=náboženského presvedčenia niekoho iného), tak v poriadku.

Lenže tu diskutujeme k článku autorky, ktorá nemá ani páru o tom, ako fungujú existujúce, desaťročia používané vakcíny. O tom sú moje kritické reakcie.
 

Autorka síce nie je profesionálny biológ

...ale nejako defaultne predpokladáte, že ničomu nerozumie. To by som si ja netrúfol. Za seba len, že v danej oblasti nie som expert, takže sa môžem jedine spoľahnúť na názor expertov. A nepodliehať paranoidnej predstave, že celé očkovanie organizuje Dr.Mengele. Môj úsudok mi vraví, že autori vakcíny urobili a robia čo môžu, a s dobrým úmyslom. Môžem sa mýliť, ale to sa môže človek vždy. So what?
 

 

... Pokial sa ten clovek rozhodol slobodne....
Dnesni ludia si myslia, ze vsetko zavisi od ich vole... Ze dobrovolnost a vlastne rozhodnutie je postavene nad vsetko....

Nie, ak bude treba, aby nieco bolo povinne, tak ako to bolo v minulosti, tak to proste bude povinne.
Sloboda cloveka konci tam, kde ine cloveka sloboda zacina. Pokial niekto nedokaze preukazat, ze ockovanie by mu uskodilo, tak ma byt očkovaný!
To, ze ockovanie by mohlo nedopadnut dobre sa deje tak 1 z 1 milion, ak neratam bludy kde sa chroby ci vady pripisuju ockovaniu.
Tak nizka sanca je v zivote hadam uz len v loterii. Skor sa zadusite, umriete pri havarii ale pri nejakej inej nehode.
Ani dane neplati clovek z vlastnej vole...
Uz davno v nasom civilizovanom svete nebolo nieco zavazne (ako napr. vojna), kde si ludia uvedomili co je v zivote podstatne a nehrali sa iba na bojovnikov za "prava" (rozumej hluposti, anarchiu)
 

1 človek verzia 2

Nie, nemáte právo obetovať jedného človeka. Ani keby ste skutočne zachránili milióny iných. Nedali ste mu život, nemôžete mu ho zobrať. Je to takto jednoduché.
 

?

A ja snáď niekoho nútim, aby sa dal očkovať? Uvidíme, ako sa vyvinie legislatíva. Je však možné, že niektorí zamestnávatelia budú vyžadovať od zamestnancov certifikát o očkovaní - resp. ako alternatívu dohodu o rozviazaní pracovaného pomeru. Nuž a, je právom zamestnávateľa si vyberať, koho chce zamestnávať. Môžbyť, že zamestnanec by mohol podať žalobu napr. kvôli diskriminácii, ťažko povedať, ako by to dopadlo.

Bral by som to tak, že náš život je plný rizík; počas obyčajnej cesty do práce sa môžem stať obeťou autonehody. Dokonca aj keď nechám auto doma a pôjdem peši, busom či bicyklom. Čo s tým, ostať doma?
 

zamestnávateľ

OK, čiže myšlienkový pokus:

Po návrate do práce v janurári 2021 dostane zamestnanec na podpis dodatok k pracovnej zmluve, kde bude uvedené:

Zamestnanec súhlasí s tým, že v prípade, že sa dá zaočkovať vakcínou proti ochoreniu covid-19, bude to zo strany zamestnávateľa považované za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a bude to dôvod na ukončenie pracovného pomeru.

Takže s takýmto postupom zamestnávateľa by si súhlasil?
Alebo zamestnávateľovi dávaš právo takto konať len vtedy, ak bude presadzovať tvoje vízie?
 

Hovadina

Ak by zamestnávateľ NECHCEL, aby sa zamestanci očkovali, tak im nemá ako dokázať, že sa (mimo pracoviska, vo svojom voľnom čase) boli dať zaočkovať. Naopak, ak bude požadovať ako podmienu zotrvania v zamestnaní, že zamestnanec MUSÍ byť zaočkovaný, tak zamestnanec musí doniesť lekárske povrdenie, že zaočkovaný bol.

Celkovo, jalové úvahy. Myšlienkové pokusy sú jedno, realita druhé. A súhlasím s názorom, ktorý tu už zaznel - ak je národ blbý, zrejme musí dostať niektoré veci nariadené ako povinné a basta. Nepáči sa mi to, ale dokážem to pochopiť.
 

A sme doma

sudruh Derer. Ano, ak moji spoluobcania nezdielaju moj nazor, mam pravo im to mpnariadit nasilim. To je ta ona, demokracia, ci ako to volate, sudruhovia. :)
 

Vo vojne

niet demokracie. Môžeme sa baviť o tom, či toto je alebo nie je vojna, ale to je tak všetko, čo s tým my dvaja narobíme.

A slušne Vás žiadam, nevolajte ma súdruh. Na to som hodne alergický.
 

 

Sorry, ale zamestnavatel si moze urcovat bezpecnostbe podmienky na pracovisku nad ramec zakona.
Vy hovorite, ze zamestnavatel nema pravo vyzadovat ockovanie, ale vy mate pravo svojim nezaockovanim ohrozovat inych.
Ako som pisal hore, mali by platit vynimky zo zaockovania v prioade, ze je preukazane vasim zdravotnym stavom, ze by vam ockovanie uskodilo. Ano, su ludia, co sa nemozu dat zaockovat zo zdravotnych dovodov, aj keby chceli. A to su ti, ktorych svojvolni nezaockovani ohrozuju...
A stale mate slobodnu volbu, bud sa zaockujete, alebo donesiete pardon od doktora, ale sa mozete porucat....
Zamestnavatel Vam uz aj dnes nariaduje stovky veci, mnoho z nich ma vplyv na Vase zdravie... Proste ak nechcete nemusite, najde si ineho...
 

Unikátna príležitosť

Je veľmi dobre, že očkovanie je dobrovoľné. Je to unikátna príležitosť zvýšiť priemernú inteligenciu obyvateľov Slovenska. Hlupáci a primitívi na očkovať nedajú a tak ich bude COVID postupne likvidovať a ich počet a pomer bude pomaly klesať. Pritom to nie je nič neetické, pretože túto cestu si vybrali dobrovoľne sami.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Kalivoda: Stratená generácia v školách. Koho trápi vzdelanie našich detí? 92
 2. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 54
 3. Stop alibizmu: Mlčím ako partizán!... Váš poslanec NR SR Ľuboš Krajčír zo Sme rodina 40
 4. Paula Kentošová: Dovolenka vás nezabije, koronavírus áno. A aj hanba 23
 5. Adrián Vološin: Prvá vlna, druhá vlna, príčiny, následky, katastrofa 21
 6. Alžbeta Szomolaiová: Chleb 15
 7. Irena Simunekova: Lov na nutrie. 14
 8. Rasti Zoller: Zrušený projekt NCC hľadá vinnika. 12
 9. Jozef Sitko: Fico premiérovi naozaj pomáha ... Počúvne ho? 10
 10. Marián Hamada: O mučenej sestre, zvláštnom súdnom procese a pápežovi vo výslužbe 8

Rebríčky článkov


 1. František Cudziš: Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien
 2. Martin Stračiak: 03 - Boj
 3. Kristína Jakubičková: Je samota démon?
 4. Denis Jacko: Recidíva
 5. Július Kovács: Manipulácia verejnoprávnych medií Jaroslav Rezník človek Danka a Fica
 6. Radoslav Tore: Vo vzduchu cítiť závan lepších časov
 7. Andrej Csino: SPOMIENKA NA SPUTNIK V
 8. Ivan Švajlen: Sputnik V - Predbežné hodnotenie klinickej štúdie fázy 3 (LANCET)
 9. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 10. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy


Už ste čítali?